Biz Kimiz

  1997 yılında kurulan Üretken İletişim Danışmanlığı, stratejik yaklaşımı ve kaliteli hizmet anlayışıyla, kamu kurumlarının ve sektörlerinde lider ulusal-uluslararası iş ortaklarının marka değerlerinin ve kurumsal itibarlarının geliştirilmesi alanında hizmet vermektedir.

  Hizmet verdiği marka ve kurumların amaçlarına uygun planlamalar, somut çözümlemeler, yenilikçi fikirler ve ölçülebilir sonuçlar sunan Üretken İletişim Danışmanlığı, müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlayacak iletişim stratejileri oluşturarak projeler geliştirir ve bu projelerin hayata geçirilmesini sağlar.

  Üretken İletişim Danışmanlığı; stratejik iletişim danışmanlığından kurumsal iletişime, medya ilişkilerinden kriz yönetimine, pazarlamaya yönelik halkla ilişkilerden etkinlik yönetimine kadar tüm alanlarda etkin olarak faaliyet göstermektedir.

  Üretken İletişim Danışmanlığı kurulduğu günden bu yana, disiplinli, özverili ve çözüm odaklı çalışmalarıyla iletişim sektöründe uzman olduğunun altını çizmiştir.

   

  Misyonumuz

  Toplumsal fayda çerçevesinde, hizmet verdiği kurumların hedeflerine uygun yenilikçi, yaratıcı ve stratejik iletişim faaliyetlerinde bulunmak ve sonunda müşterilerinin ölçülebilir kazançlar elde etmelerini sağlamak.

  Vizyonumuz
   
  Entegre pazarlama iletişimi alanında, müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunan, yaratıcı, itibarlı ve iletişim sektörünün en “Üretken” firması olmak.

  Dr. Zafer ÖZDEMİR
  Yönetim Kurulu Başkanı

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamlayan Zafer Özdemir, daha sonra İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümünden Doktor unvanını aldı. Zafer Özdemir, uzun süre gazetecilik ve televizyonculuk alanlarında orta ve üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra, 1997 yılında Üretken Medya ve Yayıncılık şirketini kurdu. Profesyonel kariyerine 1986 yılında Günaydın gazetesinde muhabir olarak başlayan Zafer Özdemir, 1990 yılında Bugün Gazetesi Haber Müdürü oldu. TGRT televizyonunun Basın ve Halkla İlişkiler Departmanı’nın kurulmasına katkı sağlayan ve 4 yıl Basın ve Halkla İlişkiler Departmanı’nda yönetici olarak görev alan Zafer Özdemir, 1997 yılında kurduğu Üretken Medya ve Yayıncılık şirketinde daha sonra İletişim Danışmanlığı hizmeti de vermeye başladı. Çeşitli platformlarda ve derneklerde de aktif olarak yer alan Dr. Zafer Özdemir, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

   

  Yazılar