Tweet Gönderme Rekoru 143,199 Tweet ile Kırıldı

  Twitter kullanıcıları birleşerek aşılması oldukça güç bir rekora imza attılar. Saniyede 143,199 tane tweet atılarak kırılan bu rekor ile önceki 33,388 olan rekor bir hayli aşılmış oldu.

  Japon animasyon filmi olan Castle in the Sky'ın gösterime girmesi ile kırılan tweet gönderim rekorunun önceki hali de yine aynı animasyon film üzerine kırılmıştı. 2011 yılında bir saniyede 25,188 tane tweet atılarak kırılan bu rekor aslında Twitter için oldukça önemli bir rakam.

  Twitter üzerinde günde 500 milyon tane tweet atılıyor ve ortalamaya vurulduğunda saniyede 5,700 tane tweet anlamına geliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman 143,199 tane tweetin ne kadar büyük olduğunu anlamak daha da kolaylaşıyor.

  Aslında Twitter önemli olaylar kapsamında yoğun tweet trafiği ile karşı karşıya kalıyordu ve böyle zamanlarda site yoğunluk yaşadığını için zor zamanlar geçiriyordu. Kısa süreli olarak kullanım dışı olan servis bu sebeple kullanıcılarında yoğun bir memnuniyetsizlik duygusu oluşturuyordu.

  Ancak bu durumu değiştirmek isteyen Twitter hem yazılımsal hem de donanımsal olarak iyileştirmeler yaptı. Bu iyileştirmeleri yapmak zorunda olan firma bu sayede daha yüksek trafikleri destekleyecek hale geldi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu rekorun kırıldığı esnada sistemin tamamen kullanılabilir olduğu ve internet sitesinde hiçbir sorun yaşanmadan gezinti yapılabildiği söylendi.

  Eskiden yoğun yaşandığı zamanlarda sıklıkla sorun yaşanan Twitter'ın böyle bir ilerlemeye imza atması aslında oldukça şaşırtıcı ve memnun edici bir gelişme olarak görülmelidir. Sosyal medya şirketi her geçen gün büyümeye devam ederken bir diğer yandan kendini geliştirmeyi de sürdürüyor.

  Kaynak: Sosyalmedya.com

  17.11.2019 10:12, Pazar | 1906 defa okundu...
  Sosyal Medyada Paylaşın
  Yazılar